120-117! Lakersi naredili velik preobrat, Ryan je postal rešitelj, v zadnji sekundi pa super trojko

03-11-2022

3. novembra 2022 po pekinškem času jeRedna sezona lige NBAnadaljuje, Pelicans VS Lakers. Posledično so Lakersi po podaljšku premagali Pelicans s 23-27, 33-17, 26-35, 26-32, 29-32, 9-6 s skupnim izidom 120-117 in dosegli drugo zmago v sezona. Lonnie Walker je dosegel rekordnih 28 točk na tekmi. Čeprav je Ryan dosegel le 11 točk za Lakerse, je Lakerse rešil njegov super trojček.

Lakersi so po nizu petih porazov na 14. mestu zahodne konference, v zadnjem krogu so premagali Nuggets s 121-110 in postali zadnja ekipa, ki je zmagala v ligi v tej sezoni, medtem ko so Pelicans številka 1 v Zahodna konferenca.

Clippers so v zadnjem krogu premagali Clipperse s 112-91, obe ekipi pa staodbilov njihovem nedavnem stanju. To tudi določa, da bo ta igra čudovita igra.

V prvem polčasu je imel Westbrook absolutno vlogo.

Po zaostanku 23-27 v prvi četrtini je v drugi četrtini potekal super ofenziven val 17-2.

Nekoč je driblal žogo v ospredje, svoje soigralce usmeril v obleganje in asistiral Brownu pri polaganju z zelo klasično in ikonično podajo. Zaradi njegovega truda je popeljal ekipo do vodstva 33-17, 56-44 pred Pelicansi v prvem polčasu.

Izid ob polčasu pri Lakersih: Brown 11 točk in 4 skoki, James 8 točk, 3 skoki in 4 podaje, Debele obrvi 6 točk, 6 skokov, 2 podaji in 3 blokade, Walker 10 točk, Beverley 2 skoka in 3 podaje, Westbrook 11 točk, 6 skokov in 7 podaj, Reeves 3 točke, Ryan 5 točk in 2 skoka, Gabriel 2 točki in 2 skoka.

V tretji četrtini drugega polčasa so svoj talent pokazali Pelicans McCollum ter Williamson in Valanciunas. Enkrat je vodil ekipo do napada 10-3 in tako izenačil rezultat. Ob koncu tretje četrtine so Lakersi vodili s 26-35 s skupnim rezultatom 82-79.

V četrti četrtini se je konkurenca med ekipama še zaostrila, rezultat pa je tudi izmenično naraščal. Rezultat je 97-98, ko Zion dobi asistenco Grahama in zadene 2 točki.

Lakersi so opravili nujne menjave, Brown je zamenjal Matta Ryana, Davis Gabriela, Westbrook pa Jamesa. Pelicans so prav tako naredili zamenjavo, Zion so zamenjali z Murphyjem III.

V zadnjih trenutkih so Pelicans enkrat povedli na 105-102, v tem trenutku pa so Lakersi znova povedli na 108-107. V zadnjem trenutku je Lonnie Tick iz Lakersov padel z verige. Pri vodstvu Pelicans z 1, je njegov strel ostal brez zadetka, a so Pelicans vrnili.

Na tej točki je rezultat prišel na 111-108 1 sekundo pred koncem igre. V zadnji sekundi je Matt Ryan postal legenda igre, ko je zadel trojko in tekmo poslal v podaljšek. V podaljšku so Lakersi postajali vse bolj pogumni. Eno minuto pred koncem so Lakersi vodili s 120-115, predvsem zaradi Jamesove predstave. Na koncu so Lakersi premagali Pelicans s 120:117.

Dobite najnovejšo ceno? Odgovorili bomo čim prej (v roku 12 ur)