• 06-12-2022

Neymarjev gol je Brazilijo izločil iz Južne Koreje s 4:1 in se uvrstil v četrtfinale

Zgodaj zjutraj 6. decembra po pekinškem času se je na stadionu Qatar 974 začela tekma 1/8 finala svetovnega prvenstva med Brazilijo in Južno Korejo. Tako je brazilska reprezentanca v prvem polčasu dosegla 4 zadetke, na koncu pa premagala južnokorejsko reprezentanco s 4:1 in brez težav napredovala med najboljših 8. V naslednji tekmi se bo za mesto v polfinalu pomerila s Hrvaško. finale. Na tej tekmi sta se po poškodbi vrnila Neymar, ki se je poškodoval v prvem krogu, in glavni levi bočni branilec Danilo, medtem ko je glavni zvezdnik južnokorejske ekipe Sun Xingmin še naprej igral z masko. Kot rezultat, le v 6 minutah igre je brazilska ekipa zadela. Neymar je žogo prenesel na zadnjo točko v sredini, neoznačeni Vinicius pa je žogo zadel. Štiri minute pozneje je Zheng Yourong v enajstmetrovki brcnil Richarlisona, Brazilija je priigrala enajstmetrovko, Neymar pa je dosegel svoj prvi gol na tem svetovnem prvenstvu in popravil izid na 2:0. Ta zadetek je povečal tudi Neymarjevo skupno število osebnih golov na svetovnem prvenstvu na 7, takoj za Ronaldom, Messijem, Mbappejem in Mullerjem med aktivnimi igralci.

Dobite najnovejšo ceno? Odgovorili bomo čim prej (v roku 12 ur)